دیگر صنایع

سوپرآلیاژها کاربردهای متعددی در فرآیندهای دما بالا دارند. این مواد دارای استحکام و پایداری دمایی و خوردگی بالایی هستند. کاربردهای مختلفی شامل اجزای کوره­ها از قبیل تسمه­ها، بوته، مافل­ها، تیوب­های تابشی، retortها و وسایل و حامل­های مورد استفاده در فرآیندهای غملیات حرارتی دارند.

در کوره­های غلطکی سرامیکی با دمای 1250 درجه سانتی گراد از سوپرآلیاژ Inconel 600 استفاده می­شود. این آلیاژ ماده استانداری برای ساخت انواع راکتور ها است.

سوپرآلیاژ Inconel 601 مقاوم به اکسیداسیون در دماهای بالای 1250 درجه سانتی گراد، حتی تحت شرایط کاری سخت (سیکل­های گرمایشی سرمایشی) می­باشد. این آلیاژ دارای یک لایه اکسیدی سطحی بوده و مقاوم به کربوراسیون و کربونیتراسیون می­باشد. معمولاً در راکتورهای حرارتی در سیستم اگزوز موتورهای بنزین بکار می­روند.

همچنین در خودرو سازی نیز قوانین مربوط به محیط زیست و طول عمر خودروها، سازنده­های اتومبیل­ها و طراحان سیستم اگزوز را به استفاده از آلیاژهای با عملکرد بالا در دستگاه های مدرن سوق داده است. افزایش تقاضا برای موتورهای با بازدهی سوختی بهتر و کنترل آلودگی بالاتر کاربردهای متنوعی را برای سوپرآلیاژهای پایه نیکل فراهم کرده است. سر سوپاپ­های ساخته شده از جنس Nimonic 80A توسط اکثر سازنده­های سوپاپ موتور بنزین و دیزل پذیرفته شده در حالیکه آلیاژ Nimonic 90 و Inconel
751 برای بعضی موتورهایخاص استفاده می­شوند.